Годинники «Ракета» випускаються одним із найстаріших годинникових заводів Росії, а саме на світ створив цю марку годинників «Ракета»  - Петродворцовий годинниковий завод. Цими надзвичайними годинниками «Ракета» захопились також і за кордоном, тому почали їх експортувати у більш ніж 30 країн світу.

Годинниковий завод входило в принадцятку  найбільших годинникових заводів Радянського Союзу, де було запроваджено масове виробництво годинників для особистого використання.

Марка годинників «Ракета»  названа в честь легендарного Юрія Гагаріна , але в країнах Західної Європи і Америки ця назва мала здебільшого асоціацію з ракетною зброєю Радянського Союзу.

Перше творіння Петродворцовського годинникового заводу - годинники «Ракета» побачив світ у 1961р., та був створений єдиний в свому роді механізм який підходив до всіх моделей годинника «Ракета», яких було понад два десятки. Механізм носив назву«Ракета-2609НА». Моделі годинника «Ракета» були оснащені механізмами з автопідзаводом, з календарем, з 24-годинною шкалою для полярників (2623.Н) , антимагнітні, для сліпих людей(2610НА).

Моделі носили такі назви як моделі «Росія», «Рекорд», «Петродворец».

Вже у 1964 році годинника «Ракета» вступили у масове виробництво та щорічно випускав 4 мільйона 600 тисяч примірників годинників «Ракета».