ZIPPO


Сортувати:
Запальничка Zippo (Зіппо) - металева бензинова вітрозахисна запальничка, яка виробляється компанією Zippo Manufacturing Company в Бредфорді (штат Пенсільванія, США).
 
Модельний ряд запальничок Zippo налічує тисячі різних моделей та різновидів, вироблених компанією з 1933 року, які відрізняються металом, способом його обробки, оформленням і малюнками, що наносяться на запальнички. Сучасні запальнички Zippo виготовляються з латуні, а деякі моделі робляться з чистої міді, титану, срібла і золота. Відомі також моделі з зовнішньою обробкою з дерева, шкіри або з гумовими вставками.
 
Запальничка Zippo має металевий прямокутний корпус з округленими кутами та кришкою на петельку, такий, що кришку можна відкрити однією рукою. На корпусі є зубчате коліщатко для висікання іскор з кременю. Внутрішня частина, в яку заливається бензин, містить наповнювач з ватних кульок, гніт, пропущений між ватяним наповнювачем, щільну заглушку з повсті знизу і гільзу, в якій за допомогою гвинта з пружиною закріплюється кремінь. При висіканні іскри з кременю спалахують пари бензину, яким просякнутий гніт. Гніт закритий від вітру спеціальними стінками з отворами, які захищають полум'я від бічних поривів вітру.
 
При відкриванні та закриванні кришки лунає характерний дзвінкий звук клацання (англ. Zippo Click), який є фірмовою ознакою запальничок Zippo.